Atmintinė prieš vestuvinę fotosesiją. Fotografės Giedrės Rein patarimai. II dalis

ATMINTINĖ PRIEŠ VESTUVINĘ FOTOSESIJĄ

Kaip tinkamai įamžinti vestuves

Tęsdami pokalbių ciklą „Kaip tinkamai įamžinti vestuves?“ su profesionalia fotomenininke, patyriminės fotografijos praktike Giedre Rein, Jūsų dėmesiui pateikiame keletą subtilių atmintinių, kurios gali tapti atsvaros tašku, besirengiant vestuvinei fotosesijai.

Profesionalus vestuvių fotografas bruožai:

Įsiklauso ir atsižvelgia į jaunųjų poreikius režisuodamas fotosesijas, žino svarbiausius šventės įvykius ir visada yra laiku ir vietoje, savo darbą atlieka kartais būdamas nepastebimas, o kartais – aktyviai, režisuodamas nuotraukas, bažnyčioje savo nugara neužstoja santuokos ceremonijos svečiams, visada yra gerai nusiteikęs, bet kokiomis sąlygomis padaro kokybiškas nuotraukas, meninių fotosesijų metu sugeba padaryti taip, kad net labiausiai įsitempę jaunieji atsipalaiduotų, geba įkvėpti įdomiems fotosesijų siužetams tiek jaunuosius, tiek svečius, yra punktualus, atsakingas, pareigingas.

Primename, kad patarimus, kaip išsirinkti tinkamą vestuvių fotografą rasite čia.

Atmintinė jaunavedžiams:

Žiūrėkite į fotoaparatą kaip į veidrodį

Elkitės natūraliai. Žmonės labai sureikšmina fotoaparatą. Atminkite – tai tik kita į Jus žiūrinti akis. Nepatinkančių nuotraukų galėsite niekam nerodyti, ir tik pasislėpę vieni sau tyliai iš jų pasijuokti.

Nebijokite kritikos

Priimkite kritiką pozityviai. Ji parodo ne tik tai, ką reikia pagerinti, bet ir suteikia informacijos apie kritikuojantį žmogų. Yra žmonių, kurie Jus kritikuoja dėl to, kad patys jaučiasi nelaimingi ir nori išlieti savo nepasitenkinimą ant kitų. Žinokite, kad kuo didesnė Jūsų šventė, kuo ji gražesnė, puošnesnė, įspūdingesnė – tuo daugiau tikimybės, kad susilauksite kritiškų pastabų. Kritika yra ženklas, kad Jūs ir Jūsų idėjos esate dėmesio centre. „Jei norite išvengti kritikos – nieko nedarykite, nieko nesakykite, o dar geriau – būkite niekas“ (Elbert Hubbard).

Leiskite sau būti žmogišku ir parodyti emocijas

Jaudintis, nerimauti, liūdėti, džiaugtis, susigraudinti, supykti, pasimaivyti, pakoketuoti, susikaupti, pasvajoti. Gražu tai, kas nuoširdu. Nereikia būti tobulam. Pakanka būti geram. „Tobulybių“ žmonės dažniausiai nemėgsta, nes jie būna nuobodūs, gąsdina aplinkinius savo reiklumu ir kritika, tuo keldami įtampą sau ir kitiems

Nusiteikite, kad ne viskas gali vykti pagal planą

Oras, žmogiškasis faktorius, jaudulys, masiniai renginiai gali pakoreguoti net detaliausius planus, tad dera įsiminti dažniausiai pasitaikančius vestuvių netikėtumus. Baimė nekontroliuoti situacijos, ir to, ką kiti apie Jus pagalvos, kaip vertins, rodo, kad bijome pasirodyti nevisaverčiais, klystančiais, netobulais, nevykėliais, neskoningais. Jeigu ši baimė nėra perdėta – ji padės pasiruošti šventei, skatins domėtis, stengtis, tobulėti, įsisąmoninti savo poreikius, kažko išmokti, pvz., kad ir vestuvinio šokio.

Leiskite sau klysti

Klaidos – ne pasaulio pabaiga, klysta kiekvienas. Žiūrėkite į klaidas su humoru, nežeminkit savęs. Bijom, kad suklydę tapsime pajuokos ir apkalbų, neigiamų vertinimų objektu. Antra vertus, planuojant bet kokį projektą, įskaitant ir vestuves, nesitikėkite nepadaryti jokių klaidų. Tai būtų nerealu ir galbūt net arogantiška. Verčiau aptarkite blogiausius scenarijus ir turėkite jiems sprendimo variantų. Vadovaukitės nuostata: jei nepavyksta planas „A“, – abėcėlėje yra dar 31 raidė!

Stenkitės būti tuo, kuo esate

Susitaikykite su savo klaidomis, trūkumais ir silpnybėmis. Paisykite savo poreikių. Kartais paklauskite savęs, kieno norus aš pildau – savo ar kitų? Nebijokite būti jausmingi, mažiau dėmesio kreipkite į save, ypač į tai, ką kiti apie Jus pagalvos. Kuo labiau savimi pasitikėsite, tuo geriau jausitės ir spontaniškiau reaguosite į aplink Jus vykstančius dalykus. Geresnės dovanos sau negali būti!

Pasak Giedrės Rein, vestuvių fotografija – tam tikra terapijos forma. Renginių virtuozų komanda jau tuo įsitikino. Tikimės, kad ir Jūs, vadovaudamiesi šiais unikaliais patarimais, nuslūgus vestuvių karštinei, pasakysite tą patį. Sėkmės!

Vestuvių vedėjas
Saulius Bagdonas

Sužinoti daugiau apie vestuvių vedėjo paslaugas>>
<<Grįžti į patarimų skiltį.

Redaktorė Jurgita Briedienė