Kaip tinkamai įamžinti vestuves? Fotografės Giedrės Rein patarimai. I dalis

Kaip tinkamai įamžinti vestuves?

Kaip tinkamai įamžinti vestuves

 Dažnas kiekvienos besituokiančios poros „galvos skausmas“ – vestuvių fotografo pasirinkimas. Tuo metu pasipila draugų ar pažįstamų rekomendacijos, atmintyje iškyla kažkur interneto puslapiuose matytos įspūdingos nuotraukos, pradedama gvildenti dilema – ar tikrai kuo brangesnis, tuo geresnis? Norėdami bent kiek palengvinti šią apsisprendimo naštą, kalbėjomės su tikra šios srities meistre – fotografe Giedrė Rein, kuri pasidalino neįkainojamais patarimais.

Kaip išsirinkti tinkamą vestuvių fotografą?

Planuodami savo iškilmių dieną, pasirinkite tokį fotografą, kuriuo galėtumėte visiškai pasitikėti (jo stilius, požiūris, dėmesys, bendravimas turi patikti). Vieni fotografai yra labiau subjektyvūs ir stengiasi perteikti savo būseną, kiti – objektyvesni, – juos domina daikto esmė. Tai geriausiai pasimato peržiūrėjus  fotografo portfelį (darbų rinkinį). Atminkite, kad vestuvės neturi egzistuoti tam, kad pakliūtų į nuotraukų albumą, jos neturi tapti vien tik fotografijų rinkimo planu, o fotografas – šventės režisieriumi. Jungtuvės  – tai pirmiausia Jūsų šventė!

Būtinai aptarkite su fotografu, kas Jums patinka, kokios vietos kelia malonius prisiminimus, kas išreiškia Jūsų požiūrį, atskleidžia gyvenimo būdą, pomėgius, kur jaučiatės jaukiai ir galite atsipalaiduoti. Tai padeda parinkti tinkamus siužetus fotosesijoms, kuriuose jausitės „savo rogėse“ ir „kaifuosite“ nuo to pamiršdami, kad Jus fotografuoja, ir neklausinėsite, kaip stovėti, kur žiūrėti, kur rankas dėti?

Nevertėtų pamiršti ir piniginių klausimų, aiškiai sudarytas vestuvių biudžetas, leis žinoti, kiek lėšų galėsite skirti fotografui. Taip pat itin padeda bandomoji fotosesija. Tai būdas praktiškai susipažinti su fotografo darbo stiliumi, išmokti neverbalinių ženklų, suprasti vienas kitą iš pusės žodžio, „apšilti“ prieš objektyvą.

Kokio makiažo vertėtų vengti nuotakoms, kad vestuvinėse nuotraukose atrodytų nepriekaištingai?

Vertėtų vengti savarankiško makiažo, geriau pasitikėti profesionalais. Dera pasidaryti bandomąjį makiažą ir nusifotografuoti, po to pažiūrėti, ar sau patinkate? Žinoma, atrodysite šiek tiek neįprastai sau, nes vestuvinis makiažas yra išskirtinis, tačiau svarbu su visažiste aptarti, kas Jums patinka, o kas – ne? Svarbiausia – kad pati sau patiktumėt! Nėra vienos taisyklės, kas yra gerai, o kas – ne? Nepriekaištingai nuotraukose nuotaka atrodo tada, kai ji pasitiki savimi, priima ir džiaugiasi tuo, kas vyksta.

Nuotraukos ir filmuota medžiaga išlieka kaip šventės metraštis, papasakotas vaizdais

Dažniausiai pasibaigus šventei nuotakos sako: „Net nepastebėjau, kaip viskas taip greit prabėgo, tiek daug žmonių, sveikinimų, šypsenų – viskas tarsi pasakoje, lauksiu nuotraukų, kad pamatyčiau, kas gi vyko?“ Taigi, viskas, kas vyko, susipina į vieną bendrą įspūdį, kuris ilgainiui blėsta. Todėl susigrąžinti atmintį apie jungtuves padeda vestuvių filmai bei nuotraukos  ir tai, kaip viskas jose parodyta. Gražu, kai nuotraukomis fotografas ne tik įamžina svarbius įvykius, bet ir perteikia nuotaikas: romantišką, realistišką, nostalgišką, sakralinę, humoristinę. Vestuvių įamžintojams geriausias įvertinimas būna tada, kai nuotaka, išvydusi vestuvines nuotraukas, pasako, kad nesigaili samdžiusi profesionalą bei jam skirtos pinigų sumos.

Kaip vestuvių metu fotografas gali sušvelninti įtampą?

 Jei žmogus prieš objektyvą jaučiasi ir elgiasi nenatūraliai, veidas įsitempia, tai rodo baimę fotografuotis – žmogus jaudinasi dėl savo išvaizdos, dėl to, kad gali kitiems negražiai atrodyti. Todėl vestuvinės fotosesijos metu svarbūs keli dalykai: pasitikėti fotografu, pasitikėti savimi ir pasitikėti įvykių eiga bei aplinka. Fotografui privalu ne tik švelninti įtampą, jeigu ji yra, bet kurti pozityvią atmosferą (kiek tai nuo jo priklauso). Tai daroma ne tik fotosesijų metu. Atsipalaiduoti padeda abipusis pasitikėjimas, kuris kuriamas pasirengimo vestuvėms metu.

Taigi, kaip matyti iš Giedrės Rein pateiktų atsakymų, svarbiausia prieš šią oficialią žiedų ir širdžių susijungimo šventę yra  žinoti, ko iš tiesų nori, išlikti savimi, o tada jau ir ta vidinė šviesa bus įamžinta vestuvinėse nuotraukose ir ilgai dar švies, neužges.

Vestuvių vedėjas
Saulius Bagdonas

Sužinoti daugiau apie vestuvių vedėjo paslaugas>>
<<Grįžti į patarimų skiltį.

Redaktorė Jurgita Briedienė